Čimelice

Froňďasův fotbalový zápisník - 16. dubna 2007

Záhoří - Čimelice, drama až dokonce!

Tým Záhoří je náš neoblíbený soupeř, obzvláště na jeho půdě. Hřiště do kopce a navíc vyschlé. Při hře po zemi si balón dělá co chce. Ale podmínky jsou pro oba soupeře stejné. Záhoří okupovalo 11. místo s 18-ti body a v případě výhry by nás stáhli na jediný bod.

Na podzim jsme Záhoří podlehli na domácí půdě 1:2, proto jsme do zápasu vstupovali s touhou uhrát alespoň bod. Úvod zápasu jsme zvádli a vypracovali si i řadu šancí, bohužel bez úspěchu. Prvních dvacet minut jsme domácí k ničemu nepustili. Jenomže právě po úvodní dvacetiminutovce jako by nám došel dech, domácí se začali více prosazovat a v 21. minutě dokonce vstřelili gól hlavou po rohovém kopu. To nás srazilo do kolen a domácí převzali iniciativu. Ke konci poločasu jsme mohli inkasovat podruhé, ale Růžička reflexivním zákrokem odvrátil balón na tyč.

Druhý poločas začal opatrně a šance se střídali na obou stranách. Bohužel více štěstí měli domácí a v 60. minutě po špatné rozehře ve středu hřiště jsme inkasovali podruhé. Náskok 2:0 domácím očividně stačil a tak sme se do šancí dostávali i my. Už za pár minut se nám podařilo snížit Rokosem po přihrávce Pavlíčka. To nás nakoplo a za dalších deset minut jsme vyrovnali, tentokrát si Rokos a Pavlíček role vyměnily. V 80. minutě se tak začínalo od znova. Rozhodnout mohl ještě Palus, který se řitil sám na gólmana domácích, ale ten reflexivně vyrazil, odražený balon se nám bohužel nepodařilo dorazit do prázdné brány.

Zápas tedy skončil remízou 2:2. Bod je pro nás dobrý, ale šance získat 3 byla velká. V jarní časti sezńy jsme zatím nepoznali hořkost porážky. Uvidíme jestli sérii udržíme i v derby proti píseckému "béčku" příští sobotu.

První jarní výhra

Druhý zápas na jaře, první na domácím hrišti sehrálo naše "béčko" v sobotu proti "béčku" Kestřan. Podzimní zápas skončil smírně 2:2, takže zápas neměl jednoznačného favorita. Otázkou bylo, jestli tým Kestřan posílí hráči z "A" mužstva. Naštěstí pro nás "A" mužstvo Kestřan v sobotu hrálo, a tak Kestřany přijeli jen ve 12 hráčích.

My jsme, i z důvodu nelichotivého postavení v tabulce, posílili mužstvo opět Hurtalou, mojí maličkostí (vynášet na internet takový intimní údaj, to jistě fanynky ocení Brazilče - pozn. webmastera) a nově také Červenským, který se stal hlavní postavou zápasu. Jednoznačným cílem bylo vybojovat 3 body a odpoutat se od posledního týmu Vojníkova.

První poločas moc pěkný fotbal nepřinesl, hosté měli nejvíce šancí středem hřiště, po naší špatné rozehrávce. My jsme naopak hrozili po únicích a následných centrech Pivoňky a Noska a zakončujících Voldána či Červenského. Bohužel bez úspěchu. Největší šanci první půle proběhla takto, Voldán si zasekávačkou připravil střelu na levačku, ale místo slabé střely, která se dala očekávat, raději alibisticky volil přihrávku na nepřipraveného Klimeše:-) Poločas proto skončil 0:0.

Do druhého poločasu jsme nastoupili se dvěmi změnami. Jednak zraněného brankáře Vařenku vystřídal Zájeda a já ve středu hřiště nahradil Sýkoru. Druhá půle pro nás začala skvěle, již v 5. minutě se na velkém vapně opřel do míče Červenský a bylo to 1:0. Za dalších pět minut se k míči, v oblasti vápna, dostal Červenský a bylo to 2:0. Tyto dvě rychlé branky hosty zlomily. Nás naopak vedení uspokojilo, hra se vyrovnala a odehrávala ve středu pole. Až ve 30. minutě druhého poločasu se nám opět podařilo skórovat. Třetí gól vstřelil všetečný Voldán, který reboundoval odražený balón a přeloboval svou slabší levou nohou vše co mu stálo v cestě. Hosté pak už jen stačili deset minut před koncem snížit na 3:1.

Pro nás je to velmi důležité vítězství na cestě za záchranou. Předvedená hra nebyla tak dobrá jako v předchozím utkání, ale přinesla nám 3 body. Příští zápas sehrajeme v sobotu na půdě Vojníkova, posledního týmu soutěže. Jasným cílem je vyhrát a dotáhnout se na 14-ti bodové Hradiště.

Tomáš Froněk
<<Zpět na fotbal

Nejdůležitější na webu

srpen 2023 - pozvánka na Výstava květin, vstupné a otevírácí doba.

srpen 2023 - nové odkazy na články na hlavní stránce

červenec 2023 - nové odkazy na články na fotbalu

březen 2023 - nové odkazy na články v Dopravě

Oznámení

44. ročník Mikulášského běhu Čimelice se bude konat dne 2. 12. 2023. Více informací v sekci Sport