Čimelice

Sport v Čimelicích

Sportovní vyžití v Čimelicích je velmi široké. K dispozici je například sportovní hala, ve které se dá provozovat většina nejběžnějších sportů jako basketbal, sálový fotbal, nohejbal, volejbal, házená, florbal, atletika, judo a další. Její součástí je i posilovna a starší venkovní běžecký okruh. U haly se také nacházejí dva antukové kurty pro tenis, nohejbal či volejbal.

Tenisové kurty

Nejvýraznějším sportem je v Čimelicích fotbal. A proto má na těchto stránkách svou vlastní fotbalovou sekci. V Čimelicích je také možnost navštěvovat různé kroužky, většinou spojené se základní školou.

Pokud chcete vyzkoušet Taekwon-Do, můžete se přidat každý čtvrtek od 17:00 hod. ve sportovní hale ke škole Ge-Baek Hosin Sool, kde probíhají tréninky pod vedením Miroslava Jílka. Tato škola je co do počtu členů největší školou v ČR a přijít můžete prakticky v jakémkoliv věku. Kontakty a informace naleznete na stránkách www.tkd.cz.

Již přes 10 let funguje v Čimelicích kroužek AC Judo při Základní a mateřské škole, který vede zkušený trenér druhé třídy a držitel černého pásu Miloslav Mikeš. Zajímavé i důležité informace o kroužku vyšly v článku Sportovce drží pohromadě hlavně kamarádství.

V roce 2017 byl v Čimelicích obnoven atletický kroužek při ZŠ Čimelice, do kterého se hned zapsalo 39 dětí. Tréninky jsou dvakrát týdně a to v úterý od 16:00 hod. a v pátek od 18:00 hod. I mě samotného bude zajímat, jaký bude vývoj tohoto kroužku do budoucna, protože sám jsem ho ve školním věku navštěvoval a mám na to jen dobré vzpomínky. V pátek mohou také děti každého věku u sportovní haly navštěvovat hasičský sport.

Pro zájemce o dospělý sport jsou zde především již zmíněný fotbal a pro ženy volejbal a aerobic (úterý a čtvrtek od 19:00 hod. ve sportovní hale). Vím také o badmintonu pro žáky i dospělé, ve kterém se v Čimelicích koná i každoroční turnaj. Jiné pravidelné mi nejsou známy, ale budu rád, když mě o nich informujete a já je zde budu moci zveřejnit.

Tenisové kurty u sportovní haly a ZŠ si lze nyní pronajmout celoročně za cenu 100 Kč/hod. Pro více informací a rezervaci lze volat na mobil +420777050908. Správce pan Václav Kačaba.

Sportovní hala Čimelice

Od roku 2015 platí nové ceny a podmínky pro pronájem sportovní haly Čimelice. Škola v rámci výuky zdarma. Žáci v kroužcích do 15:30 - 400 Kč/rok. Ceny po 16. hod.: Předplatné na 3 a více měsíců - 160 Kč/hodina. Předplatné na měsíc - 180 Kč/hodina. Bez předplatného - 250 Kč/hodina. Turnaje: do 20 lidí 350 Kč/hodina, nad 20 lidí 500 Kč/hodina. Letní provoz: 1. 6. – 31. 8. po celý den 100 Kč/hodina. (pozn. Údaje jsou platné k roku 2015)

Mikulášský běh Čimelice

Každý rok se v Čimelicích koná tradiční Mikulášský běh. Délka tratě pro hlavní kategorii mužů do 39 let je 8800 m, pro ženy a muže nad 39 let potom 4400 m a jedná se o krosový typ běhu. Tratě jsou vedeny po lučních a parkových cestách, částečně i terénem, který je rovinatý. Jednotlivý okruh mužů a veteránů měří 2200 m. Žactvo má okruhy v zámeckém parku. Závody jsou pro všechny kategorie žactva. Nejmladší děti běží o vánočního kapříka. Na místě je Mikuláš s andělem a čerty. První tři závodníci v každé kategorii obdrží věcné ceny, v hlavní kategorii prvních šest závodníků.

Mikulášský běh Čimelice 2020 se uskuteční v sobotu 5. prosince 2020 a bude to již 42. ročník. I tento ročník je stejně jako předcházející zařazený do termínové listiny Jihočeského běžeckého poháru. Dětské kategorie začínají v 9:30 hod, start hlavního závodu je naplánován na 12:10 hod. Přihlášky předem na stránkách www.behcimelice.cz, startovné 100 Kč. Na závod se přihlásíte i v den konání na místě, ale počet míst je omezený a startovné je 150 Kč. Žákovské kategorie startují zdarma. Nejmenší závodníci si tradičně zasoutěží "O čimelického kapříka" a těšit se mohou i na Mikuláše s dárky. Pořadatelem je AC Čimelice a případné kontakty naleznete na behcimelice.cz.

Výsledky předchozích ročníků

34. ročník (rok 2012)běhej.com
35. ročník (2013)běhej.com
Fotogalerie Písecké postřehy
36. ročník (rok 2014)běhej.com
Fotogalerie Písecké postřehy
39. ročník (rok 2017)bezeckyzavod.cz
Strakonický deník
Fotogalerie Písecký deník
40. ročník (rok 2018)behcimelice.cz
Jihočeský běžecký pohár
Fotogalerie rajce.cz
41. ročník (rok 2019)Jihočeský běžecký pohár
behcimelice.cz
Fotogalerie rajce.cz

Nejdůležitější na webu

srpen 2020 - změny ve fotbalovém klubu

červen 2020 - nová sekce Osobnosti

červen 2020 - nové informace na Nástěnce

červen 2020 - nové odkazy k dostavbě dálnice D4

červen 2020 - nové odkazy na články na hlavní stránce

Oznámení

Od 18. 5. 2020 se opět otevírá Mateřská škola Čimelice, do odvolání. Více informací na oficiálních stránkách ZŠ a MŠ Čimelice.

Zámecká zahrada

Jelikož mnozí z Vás hledáte informace o zahradnictví Zámecká zahrada, zejména otevírací dobu, naleznete jí v této sekci. Výstava květin v roce 2020 se nekoná (konala se loni).

Copyright 2007 - 2008 | Všechna práva vyhrazena
Vytvořil Petr Vladyka | W3C HTML 4.1 & CSS 2.1 validní

„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ Jan Werich