Čimelice

Sport v Čimelicích

Sportovní vyžití v Čimelicích je velmi široké. K dispozici je například sportovní hala, ve které se dá provozovat většina nejběžnějších sportů jako basketbal, sálový fotbal, nohejbal, volejbal, házená, florbal, tenis, atletika, judo a další. Její součástí je i posilovna a starší venkovní běžecký okruh. U haly se také nacházejí dva antukové kurty pro tenis, nohejbal či volejbal. Další tenisové hřiště, tentokrát betonové, je pak u fotbalového hřiště.

Tenisové kurty

Významnou roli hraje v Čimelicích fotbal. A proto má na těchto stránkách svou vlastní fotbalovou sekci. V Čimelicích je také možnost navštěvovat různé kroužky, většinou spojené se základní školou.

Již 10 let funguje v Čimelicích kroužek AC Judo při Základní a mateřské škole, který vede zkušený trenér druhé třídy a držitel černého pásu Miloslav Mikeš. Zajímavé i důležité informace o kroužku vyšly v článku Sportovce drží pohromadě hlavně kamarádství.

Pro zájemce o dospělý sport jsou zde především již zmíněný fotbal a pro ženy volejbal. Jiné pravidelné mi nejsou známy, ale budu rád, když mě o nich informujete a já je zde budu moci zveřejnit.

Tenisové kurty u sportovní haly a ZŠ si lze nyní pronajmout celoročně za cenu 80 Kč/hod. Pro více informací a rezervaci lze volat na mobil +420777050908. Správce pan Václav Kačaba.

Sportovní hala Čimelice

Od roku 2015 platí nové ceny a podmínky pro pronájem sportovní haly Čimelice. Škola v rámci výuky zdarma. Žáci v kroužcích do 15:30 - 400 Kč/rok. Ceny po 16. hod.: Předplatné na 3 a více měsíců - 160 Kč/hodina. Předplatné na měsíc - 180 Kč/hodina. Bez předplatného - 250 Kč/hodina. Turnaje: do 20 lidí 350 Kč/hodina, nad 20 lidí 500 Kč/hodina. Letní provoz: 1. 6. – 31. 8. po celý den 100 Kč/hodina.

Mikulášský běh

Každý rok se v Čimelicích koná tradiční Mikulášský běh. Délka tratě pro hlavní kategorie je 8800 m, jedná se o krosový typ běhu. Tratě jsou vedeny po lučních a parkových cestách, částečně i terénem, který je rovinatý. Jednotlivý okruh mužů a veteránů měří 2200m. Žactvo má okruhy v zámeckém parku. Závody jsou pro všechny kategorie žactva. Nejmladší děti soutěží o vánočního kapříka. Na místě je Mikuláš s andělem a čerty.

Mikulášský běh Čimelice 2017 se uskuteční v sobotu 2. prosince a bude to krásný 39. ročník. Závody začínají v 9:30 hod, start hlavního závodu je naplánován na 11:00 hod. Na závod se přihlásíte v den konání na místě. Pořadatelem je AC Čimelice a případné kontakty naleznete na ceskybeh.cz.

Výsledky 34. ročníku najdete na internetových stránkách běhej.com.

Výsledky 35. ročníku najdete na internetových stránkách běhej.com.

Výsledky 36. ročníku najdete na internetových stránkách běhej.com. Celých 70 fotografií ze závodu najdete na stránkách Píseckých postřehů.

Výsledky 37. ročníku najdete na internetových stránkách svetbehu.cz.

Nejdůležitější na webu

duben 2017 - vstupné, parkovné, otevírací doby, kompletní informace o Výstavě květin 2017

duben 2017 - nové články o dostavbě dálnice D4

listopad 2014 - stránky přemístěny na doménu cimelice.8u.cz

Oznámení

Výstava květin 2017 se bude konat ve dnech 24. - 27. srpna.

Oznámení

Mikulášský běh Čimelice 2017 se uskuteční 2. prosince. Více informací o závodě v sekci sport.

Copyright 2007 - 2008 | Všechna práva vyhrazena
Vytvořil Petr Vladyka | W3C HTML 4.1 & CSS 2.1 validní

Rychlá a profesionální certifikace výrobních postupů