Čimelice

Sport v Čimelicích

Sportovní vyžití v Čimelicích je velmi široké. K dispozici je například sportovní hala, ve které se dá provozovat většina nejběžnějších sportů jako basketbal, sálový fotbal, nohejbal, volejbal, házená, florbal, atletika, judo a další. Její součástí je i posilovna a starší venkovní běžecký okruh. U haly se také nacházejí dva antukové kurty pro tenis, nohejbal či volejbal. Další tenisové hřiště, tentokrát betonové, je pak u fotbalového hřiště.

Tenisové kurty

Nejvýraznějším sportem je v Čimelicích fotbal. A proto má na těchto stránkách svou vlastní fotbalovou sekci. V Čimelicích je také možnost navštěvovat různé kroužky, většinou spojené se základní školou.

Již přes 10 let funguje v Čimelicích kroužek AC Judo při Základní a mateřské škole, který vede zkušený trenér druhé třídy a držitel černého pásu Miloslav Mikeš. Zajímavé i důležité informace o kroužku vyšly v článku Sportovce drží pohromadě hlavně kamarádství.

V roce 2017 byl v Čimelicích obnoven atletický kroužek při ZŠ Čimelice, do kterého se hned zapsalo 39 dětí. Tréninky jsou dvakrát týdně a to v úterý od 16:00 hod. a v pátek od 18:00 hod. I mě samotného bude zajímat, jaký bude vývoj tohoto kroužku do budoucna, protože sám jsem ho ve školním věku navštěvoval a mám na to jen dobré vzpomínky. V pátek mohou také děti každého věku u sportovní haly navštěvovat hasičský sport.

Pro zájemce o dospělý sport jsou zde především již zmíněný fotbal a pro ženy volejbal a aerobic. Vím také o badmintonu pro žáky i dospělé, ve kterém se v Čimelicích koná i každoroční turnaj. Jiné pravidelné mi nejsou známy, ale budu rád, když mě o nich informujete a já je zde budu moci zveřejnit.

Tenisové kurty u sportovní haly a ZŠ si lze nyní pronajmout celoročně za cenu 100 Kč/hod. Pro více informací a rezervaci lze volat na mobil +420777050908. Správce pan Václav Kačaba.

Sportovní hala Čimelice

Od roku 2015 platí nové ceny a podmínky pro pronájem sportovní haly Čimelice. Škola v rámci výuky zdarma. Žáci v kroužcích do 15:30 - 400 Kč/rok. Ceny po 16. hod.: Předplatné na 3 a více měsíců - 160 Kč/hodina. Předplatné na měsíc - 180 Kč/hodina. Bez předplatného - 250 Kč/hodina. Turnaje: do 20 lidí 350 Kč/hodina, nad 20 lidí 500 Kč/hodina. Letní provoz: 1. 6. – 31. 8. po celý den 100 Kč/hodina. (pozn. Údaje platné k roku 2015)

Mikulášský běh

Každý rok se v Čimelicích koná tradiční Mikulášský běh. Délka tratě pro hlavní kategorie je 8800 m, jedná se o krosový typ běhu. Tratě jsou vedeny po lučních a parkových cestách, částečně i terénem, který je rovinatý. Jednotlivý okruh mužů a veteránů měří 2200m. Žactvo má okruhy v zámeckém parku. Závody jsou pro všechny kategorie žactva. Nejmladší děti soutěží o vánočního kapříka. Na místě je Mikuláš s andělem a čerty.

Mikulášský běh Čimelice 2018 se uskuteční v sobotu 1. prosince a bude to jubilejní 40. ročník. Tento ročník je zařazený do termínové listiny Jihočeského běžeckého poháru na rok 2018. Dětské kategorie začínají v 9:30 hod, start hlavního závodu je naplánován na 11:00 hod. Na závod se přihlásíte v den konání na místě. Pořadatelem je AC Čimelice a případné kontakty naleznete na ceskybeh.cz.

Výsledky 34. ročníku najdete na internetových stránkách běhej.com.

Výsledky 35. ročníku najdete na internetových stránkách běhej.com. Fotografie z tohoto ročníku najdete na stránkách Píseckých postřehů.

Výsledky 36. ročníku najdete na internetových stránkách běhej.com. Celých 70 fotografií ze závodu najdete na stránkách Píseckých postřehů.

Výsledky 37. ročníku najdete na internetových stránkách svetbehu.cz.

Výsledky 39. ročníku najdete na internetových stránkách bezeckyzavod.cz. Fotografie z tohoto ročníku najdete na stránkách Píseckého deníku.

Nejdůležitější na webu

únor 2018 - nové odkazy na články na hlavní stránce

prosinec 2017 - plánované odstávky elektrického proudu v Čimelicích na Nástěnce

srpen 2017 - aktualizace vstupného na a doprovodného programu na Výstavě květin 2017

listopad 2014 - stránky přemístěny na doménu cimelice.8u.cz

Oznámení

Odkaz na výsledky a fotogalerii z Mikulášského běhu Čimelice 2017 hledejte v sekci sport.

Copyright 2007 - 2008 | Všechna práva vyhrazena
Vytvořil Petr Vladyka | W3C HTML 4.1 & CSS 2.1 validní

Rychlá a profesionální certifikace výrobních postupů