Čimelice

Sport v Čimelicích

Sportovní vyžití v Čimelicích je velmi široké. K dispozici je například sportovní hala, ve které se dá provozovat většina nejběžnějších sportů jako basketbal, sálový fotbal, nohejbal, volejbal, házená, florbal, atletika, judo a další. Její součástí je i posilovna a starší venkovní běžecký okruh. U haly se také nacházejí dva antukové kurty pro tenis, nohejbal či volejbal.

Tenisové kurty

Nejvýraznějším sportem je v Čimelicích fotbal. A proto má na těchto stránkách svou vlastní fotbalovou sekci. V Čimelicích je také možnost navštěvovat různé kroužky, většinou spojené se základní školou.

Pokud chcete vyzkoušet Taekwon-Do, můžete se přidat každý čtvrtek od 17:00 hod. ve sportovní hale ke škole Ge-Baek Hosin Sool, kde probíhají tréninky pdo vedením pana Pavla Štěpa. Tato škola je co do počtu členů největší školou v ČR a přijít můžete prakticky v jakémkoliv věku. Kontakty a informace naleznete na stránkách www.tkd.cz.

Již přes 10 let funguje v Čimelicích kroužek AC Judo při Základní a mateřské škole, který vede zkušený trenér druhé třídy a držitel černého pásu Miloslav Mikeš. Zajímavé i důležité informace o kroužku vyšly v článku Sportovce drží pohromadě hlavně kamarádství.

V roce 2017 byl v Čimelicích obnoven atletický kroužek při ZŠ Čimelice, do kterého se hned zapsalo 39 dětí. Tréninky jsou dvakrát týdně a to v úterý od 16:00 hod. a v pátek od 18:00 hod. I mě samotného bude zajímat, jaký bude vývoj tohoto kroužku do budoucna, protože sám jsem ho ve školním věku navštěvoval a mám na to jen dobré vzpomínky. V pátek mohou také děti každého věku u sportovní haly navštěvovat hasičský sport.

Pro zájemce o dospělý sport jsou zde především již zmíněný fotbal a pro ženy volejbal a aerobic (úterý a čtvrtek od 19:00 hod. ve sportovní hale). Vím také o badmintonu pro žáky i dospělé, ve kterém se v Čimelicích koná i každoroční turnaj. Jiné pravidelné mi nejsou známy, ale budu rád, když mě o nich informujete a já je zde budu moci zveřejnit.

Tenisové kurty u sportovní haly a ZŠ si lze nyní pronajmout celoročně za cenu 100 Kč/hod. Pro více informací a rezervaci lze volat na mobil +420777050908. Správce pan Václav Kačaba.

Sportovní hala Čimelice

Od roku 2015 platí nové ceny a podmínky pro pronájem sportovní haly Čimelice. Škola v rámci výuky zdarma. Žáci v kroužcích do 15:30 - 400 Kč/rok. Ceny po 16. hod.: Předplatné na 3 a více měsíců - 160 Kč/hodina. Předplatné na měsíc - 180 Kč/hodina. Bez předplatného - 250 Kč/hodina. Turnaje: do 20 lidí 350 Kč/hodina, nad 20 lidí 500 Kč/hodina. Letní provoz: 1. 6. – 31. 8. po celý den 100 Kč/hodina. (pozn. Údaje platné k roku 2015)

Mikulášský běh Čimelice

Každý rok se v Čimelicích koná tradiční Mikulášský běh. Délka tratě pro hlavní kategorie je 8800 m, jedná se o krosový typ běhu. Tratě jsou vedeny po lučních a parkových cestách, částečně i terénem, který je rovinatý. Jednotlivý okruh mužů a veteránů měří 2200m. Žactvo má okruhy v zámeckém parku. Závody jsou pro všechny kategorie žactva. Nejmladší děti běží o vánočního kapříka. Na místě je Mikuláš s andělem a čerty.

Mikulášský běh Čimelice 2018 se uskuteční v sobotu 1. prosince a bude to jubilejní 40. ročník. Tento ročník je zařazený do termínové listiny Jihočeského běžeckého poháru na rok 2018. Dětské kategorie začínají v 9:30 hod, start hlavního závodu je naplánován na 11:00 hod. Na závod se přihlásíte v den konání na místě. Nejmenší závodníci si tradičně zasoutěží "O čimelického kapříka" a těšit se mohou i na Mikuláše s dárky. Pořadatelem je AC Čimelice a případné kontakty naleznete na ceskybeh.cz.

Výsledky 34. ročníku najdete na internetových stránkách běhej.com.

Výsledky 35. ročníku najdete na internetových stránkách běhej.com. Fotografie z tohoto ročníku najdete na stránkách Píseckých postřehů.

Výsledky 36. ročníku najdete na internetových stránkách běhej.com. Celých 70 fotografií ze závodu najdete na stránkách Píseckých postřehů.

Výsledky 37. ročníku najdete na internetových stránkách svetbehu.cz.

Výsledky 39. ročníku najdete na internetových stránkách bezeckyzavod.cz a Strakonickém deníku. Fotografie z tohoto ročníku najdete na stránkách Píseckého deníku.

Nejdůležitější na webu

listopad 2018 - pozvánka na akce na Nástěnce

listopad 2018 - odstávky elektrického proudu na Nástěnce

listopad 2018 - nové odkazy na články na hlavní stránce

říjen 2018 - volby do zastupitelstva obce 2018 na hlavní stránce

Oznámení

Mikulášský běh Čimelice 2018 se koná 1. 12. 2018 a více informací najdete v sekci sport.

Copyright 2007 - 2008 | Všechna práva vyhrazena
Vytvořil Petr Vladyka | W3C HTML 4.1 & CSS 2.1 validní

„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ Jan Werich