Čimelice

Čimelice pro turisty

Vybrané památky:

  • zámek
  • kostel Nejsvětější Trojice
  • hřbitovní kaple s vratislavskou hrobkou
  • morový sloup na náměstí
  • na mostě čtyři sochy těchto světců: Svatý Adalbert, Svatý Norbert, Svatý Václav.
  • výklenková kaple u komunikace z obce směrem na Smetanovu Lhotu zasvěcená světcům : Svatý Václav, Svatý Josef a Panna Marie.
  • výklenková kaple zasvěcená svatému Janu Evangelistovi pod hospodou Na Hvížďalce
  • kaple v Krsicích
  • přírodní památka Kopáčovská na severovýchodním okraji obce

Čimelice proslavily především sochy z dílny Jana Hammera, tzv. "Čimelické baroko". Katastrem Čimelic prochází Alšova stezka. Naučná turistická trasa zachycuje nejzajímavější místa mezi Miroticemi a Čimelicemi (červená linie). Je vhodná pro pěší turistiku nebo horská kola. V obou koncových místech je zastávka veřejné dopravy. Cyklisté se mohou vrátit do výchozího bodu po silnici III. třídy Čimelice - Rakovice, Rakovice - Boudy, Boudy - Mirotice (žlutá linie). Délka trasy Mirotice - Čimelice je asi 12 km, celková délka je 19 km.

V okolí Čimelic a Krsic jsou velké rybníky: Bisingrovský, Zhoř, Nerestec, Stejskal, Valný, Zástava. Katastry obou částí protéká říčka Skalice, která se vlévá do Otavy.

Filmové Čimelice

Asi nejvíce se Čimelice z pohledu filmové tvorby "proslavily" v druhém filmu trilogie o rodině Homolkových - Hogo fogo Homolka. Podívat se na známá místa z filmu je zajímavý tip, proč Čimelice a okolí navštívit. Pomůckou pro vás bude stránka s vybranými fotografiemi z filmu i současná podoba daného místa na webu filmová místa.cz.

Cyklostezky

Jako tip pro jízdu na kole doporučuji pořad známý z našich televizních obrazovek Cyklotoulky - Písek.

Geocaching v Čimelicích

Tzv. "lovení kešek" naleznete i v Čimelicích. V současné době dvě naleznete přímo v centru obce (aktualizace říjen 2012 - jednu z nich zřejmě někdo zničil) a jednu naleznete v blízkosti rybníka, kde se nátačel známý film Hogo Fogo Homolka. Další kešky najdete i v okolí (Rakovice, Smetanova Lhota, památník Vintír atd.), konkrétní údaje už samozřejmě naleznete na serveru Geocaching.

Výběr kešek:

Nejdůležitější na webu

srpen 2020 - změny ve fotbalovém klubu

červen 2020 - nová sekce Osobnosti

červen 2020 - nové informace na Nástěnce

červen 2020 - nové odkazy k dostavbě dálnice D4

červen 2020 - nové odkazy na články na hlavní stránce

Oznámení

Od 18. 5. 2020 se opět otevírá Mateřská škola Čimelice, do odvolání. Více informací na oficiálních stránkách ZŠ a MŠ Čimelice.

Zámecká zahrada

Jelikož mnozí z Vás hledáte informace o zahradnictví Zámecká zahrada, zejména otevírací dobu, naleznete jí v této sekci. Výstava květin v roce 2020 se nekoná (konala se loni).

Copyright 2007 - 2008 | Všechna práva vyhrazena
Vytvořil Petr Vladyka | W3C HTML 4.1 & CSS 2.1 validní

„Zamilovat se do sebe - to je románek na celý život.“ Oscar Wilde