Čimelice

Čimelice pro turisty

Vybrané památky:

  • zámek
  • kostel Nejsvětější Trojice
  • hřbitovní kaple s vratislavskou hrobkou
  • morový sloup na náměstí
  • na mostě čtyři sochy těchto světců: Svatý Adalbert, Svatý Norbert, Svatý Václav.
  • výklenková kaple u komunikace z obce směrem na Smetanovu Lhotu zasvěcená světcům : Svatý Václav, Svatý Josef a Panna Marie.
  • výklenková kaple zasvěcená svatému Janu Evangelistovi pod hospodou Na Hvížďalce
  • kaple v Krsicích
  • přírodní památka Kopáčovská na severovýchodním okraji obce

Čimelice proslavily především sochy z dílny Jana Hammera, tzv. "Čimelické baroko". Katastrem Čimelic prochází Alšova stezka. Naučná turistická trasa zachycuje nejzajímavější místa mezi Miroticemi a Čimelicemi (červená linie). Je vhodná pro pěší turistiku nebo horská kola. V obou koncových místech je zastávka veřejné dopravy. Cyklisté se mohou vrátit do výchozího bodu po silnici III. třídy Čimelice - Rakovice, Rakovice - Boudy, Boudy - Mirotice (žlutá linie). Délka trasy Mirotice - Čimelice je asi 12 km, celková délka je 19 km.

V okolí Čimelic a Krsic jsou velké rybníky: Bisingrovský, Zhoř, Nerestec, Stejskal, Valný, Zástava. Katastry obou částí protéká říčka Skalice, která se vlévá do Otavy.

Filmové Čimelice

Asi nejvíce se Čimelice z pohledu filmové tvorby "proslavily" v druhém filmu trilogie o rodině Homolkových - Hogo fogo Homolka. Podívat se na známá místa z filmu je zajímavý tip, proč Čimelice a okolí navštívit. Pomůckou pro vás bude stránka s vybranými fotografiemi z filmu i současná podoba daného místa na webu filmová místa.cz.

Cyklostezky

Jako tip pro jízdu na kole doporučuji pořad známý z našich televizních obrazovek Cyklotoulky - Písek.

Geocaching v Čimelicích

Tzv. "lovení kešek" naleznete i v Čimelicích. V současné době dvě naleznete přímo v centru obce (aktualizace říjen 2012 - jednu z nich zřejmě někdo zničil) a jednu naleznete v blízkosti rybníka, kde se nátačel známý film Hogo Fogo Homolka. Další kešky najdete i v okolí (Rakovice, Smetanova Lhota, památník Vintír atd.), konkrétní údaje už samozřejmě naleznete na serveru Geocaching.

Výběr kešek:

Nejdůležitější na webu

srpen 2023 - pozvánka na Výstava květin, vstupné a otevírácí doba.

srpen 2023 - nové odkazy na články na hlavní stránce

červenec 2023 - nové odkazy na články na fotbalu

březen 2023 - nové odkazy na články v Dopravě

Oznámení

44. ročník Mikulášského běhu Čimelice se bude konat dne 2. 12. 2023. Více informací v sekci Sport

Výstava květin 2023

Je potvrzeno, že se po dlouhé přestávce opět uskuteční oblíbená Výstava květin v Čimelicích. Už teď si naplánujte volno na 24. až 27. srpna 2023.

Copyright 2007 - 2023 | Všechna práva vyhrazena
Vytvořil Petr Vladyka | W3C HTML 4.1 & CSS 2.1 validní