Čimelice

Doprava v Čimelicích

Čimelice leží přímo na hlavním tahu z Prahy do Písku. Abyste k nám z Prahy dorazili, musíte ujet dobrých 82 km, z Písku ujedete kilometrů 24. Dopravní spojení je díky tomu skvělé. Na druhou stranu je provoz v obci na velmi vysoké úrovni a tedy i nebezpečný. Projet Čimelicemi padesátikilometrovou rychlostí zabere dobré dvě minuty. V klidu se tak bezohlední řidiči naší obcí prohanějí rychlostí o desítky kilometrů větší, zvlášť řidiči kamiónů jsou jak "utržení ze řetězu".

Prakticky každý pátek odpoledne si při snaze přejít přes přechod na hlavní silnici pěkně počkáte. Lidé totiž najíždějí na své víkendové chaty v Jižních Čechách a neustále jich přibývá. To samé se pak opakuje při nedělním odpoledním v opačném směru. To, že vám někdo zastaví a dá přednost na přechodu pro chodce bývalo spíše výjimkou, nyní se to určitě zlepšilo. Již dlouho se řeší obchvat Čimelic (viz níže). Z pohledů lidí a klidu v obci určitě plus. Ovšem z pohledu celých Čimelic se bojím, že to bude mít zásadní dopad na služby a obchody v naší obci, které se u nás bez projíždějích neuživí.

Silnice na jařeSilnice na jařeSilnice v ziměSilnice v zimě

Rychlostní silnice R4

Zde najdete pár informací o plánované výstavbě dálnice D4 (původně rychlostní silnice R4) okolo Čimelic. Kompletní informace se dají najít na stránkách projektu www.pppd4.cz.

Nejnovější články o průběhu výstavby R4:

TrasaPraha – Příbram – Nová Hospoda (křižovatka I/20) - st. hranice ČR/SRN
Délka R485,93 km (41,805 km v provozu | 5,880 km ve stavbě | 38,243 km v přípravě)
Intenzita dopravystřed 19 tis. aut./24 h (2005)

Lety – Čimelice

Stavba Lety - Čimelice je projektována v kategorii R 25,5/100 a měří 2,591 km. Součástí stavby je MÚK Lety, most na trase, rozšíření silnice I/19 na kategorii S 9,5/80 (700 m), výstavba doprovodné silnice II/604 (2112 m), přeložka polní cesty a 4 úpravy místních komunikací.

Stavba začíná před MÚK Lety. Odtud pokračuje ve stopě stávající silnice I/4, která bude rozšířena a opravena. MÚK Lety se silnicí I/19 je navržena jako osmičkovitá. Stavba končí cca 300 m před odbočkou na Nerestovice. Náklady na výstavbu jsou plánovány na 698 milionů Kč. Pro rok 2009 je na stavbu vyčleněno 7,5 milionů Kč. Realizace je plánována v období červen 2009 až prosinec 2011.

Čimelice – Mirotice

Stavba Čimelice - Mirotice je projektována v kategorii R 25,5/100 a měří 8,460 km. Součástí stavby je 5 mostů, 2 nadjezdy, ekomost, výstavba doprovodné silnice II/604 (676 m), přeložky 3 silnic III. třídy, 9 polních cest, odpočívka ve směru na Strakonice, 2 opěrné zdi a 2 protihlukové stěny.

Stavba začíná před odbočkou na Nerestce. Odtud pokračuje obloukovým mostem řeku Skalici a železniční trať (376 m). Rozpětí oblouku je 70 m. Pokračuje levostranným obloukem okolo Krsice a Rakovice, kde přechází pravostranného oblouku. Prochází mezi kopci Hrad a Chlum a před Rakovickými Chalupami se napojuje na stávající silnici I/4. Stavba končí před současnou MÚK Mirotice se silnicí II/121. Náklady na výstavbu jsou plánovány na 2,958 miliardy Kč. Pro rok 2009 je na stavbu vyčleněno 25 milionů Kč. Realizace je plánována v období červen 2010 až říjen 2012.

Obchvat ČimelicObchvat Čimelic

Vlaková doprava

Na Čimelické nádraží se dostanete z křižovatky u České pošty po silnici s kostkami. Vlakové spojení je opět velmi dobré. Hlavní trasa je Protivín - Písek - Čimelice - Březnice - Příbram - Zdice. Čimelické nádraží má zajímavou historii hlavně co se druhé světové války týká. Dopravní spojení hledejte na www.idos.cz.

Od 25. května 2009 již vlakové nádraží v Čimelicích nefunguje a doprava na této trase je tak řízena dálkově z Písku a Březnice. Jízdenky se tak nyní kupují až ve vlaku. Čekárna bývá otevřená.

Vlakové nádraží v ČimelicíchVlakové nádraží v Čimelicích

Zobrazit na Mapy.cz

Autobusová doprava

Zde platí to samé, co píšu výše. V Čimelicích staví prakticky každý autobus jedoucí z Prahy (bohužel RegioJet ne) a tak se do Písku a dalších měst dostanete bez problémů. Stejně tak často jezdí autobusy směr Praha. Zastávky pro oba směry jsou na náměstí hned u hlavní silnice. Další autobusy, jezdící směrem na Orlík a Milevsko, mají zastávku na náměstí u kostela. Pro autobus jedoucí na Orlík je potom zastávka i u vlakového nádraží. Dopravní spojení hledejte opět na www.idos.cz.

Zobrazit na Mapy.cz

Nejdůležitější na webu

červen 2020 - nové odkazy k dostavbě dálnice D4

červen 2020 - nové odkazy na články na hlavní stránce

červen 2020 - nové informace na Nástěnce

březen 2020 - nové statistiky v zajímavostech

Oznámení

Od 18. 5. 2020 se opět otevírá Mateřská škola Čimelice, do odvolání. Více informací na oficiálních stránkách ZŠ a MŠ Čimelice.

Koncert Lucie Bílé

Bližší informace ke koncertu Lucie Bílé a klavíristy Petra Maláska v Čimelicích, dne 7. června 2020, naleznete na nástěnce.

Zámecká zahrada

Jelikož mnozí z Vás hledáte informace o zahradnictví Zámecká zahrada, zejména otevírací dobu, naleznete jí v této sekci.

Copyright 2007 - 2008 | Všechna práva vyhrazena
Vytvořil Petr Vladyka | W3C HTML 4.1 & CSS 2.1 validní