Čimelice

Archív zpráv

Zde najdete přehledný archív zveřejněných zpráv a novinek z období 2011 až 2014.

11. 10. 2014 - Výsledky voleb do zastupitelstva obce 2014

Ve dvou volených okrscích (Čimelice a Krsice) bylo celkem 818 možných voličů, z nichž 447 přišlo odvolit a rozdalo kandidátům celkem 3942 platných hlasů. To je volební účast 54,65 %.

Výsledky stran
Nezávislí pro Čimelice a Krsice 65,20 %/7 mand.
Hasiči 34,80 %/4 mand.
Výsledky kandidátů
Zvolení členové zastupitelstva Strana Hlasů
Vladimír Pánek SNK 281
Ing. Jan Klimeš SNK 263
Vladimír Bouček SNK 259
Mgr. Josef Pouch SNK 251
Bc. Tomáš Vala SNK 243
Vladimír Králíček Hasiči 225
Ing. Václav Nosek ml SNK 224
Pavel Burda SNK 218
Václav Mrákota Hasiči 182
Ing. Pavel Machovec Hasiči 142
Petr Gottfried Hasiči 131

1. 10. 2014 - Kandidáti pro volby do zastupitelstva obce 2014

Hasiči: 1. Vladimír Králíček, 2. Václav Mrákota, 3. Petr Gottfried, 4. David Geschvandtner, 5. Anna Tesková, 6. Jana Hulešová, 7. Matěj Směšný, 8. Mgr. Vladislav Linhart, 9. Radek Hladík, 10. Ing. Pavel Machovec, 11. Petr Vaněček

Nezávislí pro Čimelice a Krsice: 1. Vladimír Bouček, 2. Bc. Tomáš Vala, 3. Ing. Jan Klimeš, 4. Ing. Václav Nosek ml., 5. Mgr. Josef Pouch, 6. Pavel Burda, 7. Ing. Hana Chvalová, 8. Luboš Tetour, 9. MVDr. Miloš Vávra, 10. Romana Stoklasová, 11. Vladimír Pánek

13. 12. 2013 - 13. komnata Václava Marhoula

Ve známém pořadu 13. komnata vysílaném 13. prosince 2013 na ČT1 vzpomíná známý filmař Václav Marhoul na léta strávená po nástupu na internát Střední filmové školy v Čimelicích. Pravidelní divácí vědí, že příjemné vzpomínky ani v tomto díle neuslyší. Každopádně je zajímavé vidět, jak vypadají a jak se (ne)změnily budovy internátu v Čimelicích v roce 2013.

Kdo tento díl neviděl, může se podívat v archívu České televize - 13. komnata Václava Marhoula.

13. komnata je pořad České televize. Třicetiminutové díly se věnují obtížnějším životním obdobím známých českých osobností.

2. 8. 2013 - Srpnové akce v Čimelicích

První srpnovou akcí v Čimelicích bude oslava 130. výročí založení SDH Čimelice v sobotu 10. srpna od 12 hodin. Vstup je zdarma a bližší informace najdete na plakátu.

Druhou akci je již 30. ročník tradiční Výstavy květin, která se koná od čtvrtka 22. 8. do neděle 25. 8. Nejdůležitější informace opět najdete ve speciální sekci a budou samozřejmě průběžně doplňovány.

130. výročí založení SDH Čimelice Výstava květin 2013 Čimelice

4. 1. 2013 - Nejčastěji absentoval zastupitel Kulas

Čimeličtí zastupitelé se v loňském roce sešli celkem třináctkrát. Jednou šlo o mimořádné zastupitelstvo. Jediní, kdo nechyběli ani na jednom jednání, jsou starosta Vladimír Pánek a místostarosta Vladimír Bouček.

Největším absentérem loňského roku je zastupitel Ladislav Kulas, který se z jednání omluvil osmkrát, většinou z pracovních důvodů. Čtyřikrát chyběl na zastupitelstvu Tomáš Vala, tři absence mají Jan Klimeš, Jiří Drnek a Vladimír Králíček. Jednou chyběli Martin Kubát, Václav Mrákota, Josef Pouch a Hana Chvalová. Čimelické zastupitelstvo má jedenáct členů.

Zdroj: Písecký deník

7. 8. 2012 - Čimelické letní filmové dny

Je to již 60 let, kdy v Čimelicích vznikla Střední průmyslová škola filmová a dalších 30 let u nás působila. Na základě těchto kulatých výročí vznikl nápad uspořádat kulturní akci Čimelické letní filmové dny.

Letošní první ročník se koná ve dnech 24. a 25. srpna 2012. Skutečně by neměl být poslední, měl by se konat každý druhý rok a "střídat" se tak s výstavou květin. Filmové dny budou zahájeny v pátek 24. srpna v 17 hodin slavnostním odhalením pamětního kamene SPŠF v parku, další program by měl následovat v resturaci Na Hvížďálce.

Sobotní program se bude odehrávat za sportovní halou, např. večer v 19:30 se bude promítat celovečerní film Občanský průkaz. Součástí filmových dnů je i doprovodný program a samozřejmě drobný stánkový prodej a občerstvení. Celý program najdete na přiloženém obrázku. O akci informuje také Písecký deník.

Čimelické letní filmové dny

2. 2. 2012 - Čimelice a premiér Nečas

Naše obec si poslední dny užila svých 7 minut slávy a to díky hádkám politiků okolo nepřipojení Česka ke smlouvě s rozpočtové unii. Pan premiér Nečas se totiž rozhodl využít název naší obce do jedné ze svých připomínek, jak informal server Novinky.cz - Nečas přitvrdil: Schwarzenberg mluví jako na vesnické tancovačce v Čimelicích.

To vyvolalo docela bouřlivou reakcí nás místních a to třeba i na sociální síti Facebook mezi mladými. A reagovat se na to rozhodl i starosta Čimelic pan Pánek tímto otevřeným dopisem, o čemž se rozhodl informovat třeba i server Aktuálně.cz - Nečas naštval Čimelice. Přijďte na tancovačku, vzkazují.

Výsledkem byla omluva premiéra Nečase, jak znovu informoval server Novinky.cz - Nečas se omluvil Čimelicím za slova o tancovačce. Celou záležitost shrnul třeba i server Denik.cz - Starosta pozval premiéra Nečase na tancovačku. Vyjádření pana starosty pak vydal znovu Denik.cz - Starostu Čimelic postoj Nečase potěšil.

Kratičkou reportáž najdete i v archívu v Malostranských korekcích v pořadu 168 hodin (v čase 17:00) na ČT. Jestli se ale premiér Petr Nečas na nějaké "tancovačce" nakonec skutečně objeví je zatím ve hvězdách. Každopádně díky tomuto výroku se staly Čimelice zas o něco známějšími.

O tom jakou "reklamu" celá věc Čimelicím udělala vypovídá i to, že jen na tyto internetové stránky např. ve čtvrtek 2. února 2012 přišlo patnáctkrát více návštěvníků než v předcházejících běžných dnech.

Aktualizace 7. 2. 2012: Kultovní internetový deník Ondřeje Neffa si nenechal ujít příležitost pro pěkný fejeton Čimelická Canossa na toto téma.

Aktualizace 12. 2. 2012: V očekávání příjezdu premiéra Nečase přijela na sportovní ples i TV Nova, reportáž můžete shlédnout v archívu v čase 11:51.

Aktualizace 18. 2. 2012: O sportovním plesu udělal reportáž i deník MF Dnes a to i ve své tištěné příloze. Na internetu si můžete přečíst reportáž se spoustou fotografií v článku Nečasovi hlavu neutrhneme, ať přijede, žertovali Čimeličtí na candrbále.

Aktualizace 26. 2. 2012:A znovu deník MF Dnes, tentokrát využila slávy Čimelic i repórtérka, která psala o vyhlášeném Plesu v opeře. K dispozici mám fotografie článku - detail článku a celý článek.

13. 10. 2011 - Rozpočtové určení daní (RUD)

Narazil jsem na stránku Obce lidem, která informuje občany o částce, kterou obec dostává díky zákonu o rozpočtovém určení daní. I v médiích už několikrát proběhlo, že se nyní chystá novela tohoto zákona, která by zásadně ovlivnila rozdělované částky. Zjednodušeně se dá říci, že velká města si pohorší a menší obce si polepší.

Jak by si vedly po této novele Čimelice? Podle těchto stránek by si Čimelice polepšily o více než 3 milióny korun, viz výsledek. Ačkoliv si o Kalouskovi myslím své, tohle by se nám všem asi líbilo. Zvlášť když se peníze viditelně použijí. Doporučení, na co je použít, můžete dát i vy vyplněním formuláře a odesláním našemu starostovi na stránce s výsledky.

25. 8. 2011 - Výstava květin 2011

Na mé speciální stránce věnované Výstavě květin se dozvíte vše důležité o letošním ročníku. Najdete tam mapku, ceny vstupného i parkovného, kompletní kulturní a doprovodný program a fotografie.

Oproti posledním ročníkům se můžete těšit hlavně na sobotní Letní slavnosti Rádia BLANÍK, jejichž program najdete ve zmiňované sekci. Ve sportovní hale můžete vidět aktuálně nejdelší autodráhu pro autíčka na území ČR. Do pozdních večerních hodin lze posedět u mnoha stánku s občerstvením. Na letošním ročníku výstavy květin se prostě zabaví celá rodina.

9. 8. 2011 - Pokus o rekord v nejdelší autodráze

SDH Čimelice pořádá ve sportovní hale v sobotu dne 20. srpna 2011 od 14 hodin Pokus o rekord v nejdelší autodráze českých výrobců. Na akci bude dohlížet agentura Dobrý den z Pelhřimova.

Součástí akce bude i výstavka autíček a příslušenství. Občerstvení by mělo být na místě zajištěno.

Aktualizace 20. 8. 2011:Pokus se nakonec podařil a Čimelice tak budou mít díky místním dobrovolným hasičům další zápis v České knize rekordů. O zdařilém pokusu informoval například iDNES.cz. Autodráhu lze vidět ve sportovní době i během Výstavy květin.

3. 8. 2011 - Výstava květin 2011

V samostatné sekci na těchto stránkách o Výstavě květin se dozvíte vše důležité o dalším ročníku Výstavy květin v zámecké zahradě v Čimelicích a doprovodném programu. Z něj určitě nejvíce zaujme sobotní akce letní Slavnosti Rádia BLANÍK za účasti známých osobností.

Nejdůležitější na webu

červenec 2022 - nové odkazy na články na hlavní stránce

červenec 2022 - počty nemocných covid-19 v Čimelicích na hlavní stránce

červen 2022 - nové odkazy na články na fotbalu

červen 2022 - nové odkazy na články na dopravě

Oznámení

43. ročník Mikulášského běhu Čimelice se bude konat dne 3. 12. 2022. Více informací v sekci Sport

Zámecká zahrada

Jelikož mnozí z Vás hledáte informace o zahradnictví Zámecká zahrada, zejména otevírací dobu, naleznete jí v této sekci. Naleznete zde také informaci o Výstavě květin 2022.

Copyright 2007 - 2008 | Všechna práva vyhrazena
Vytvořil Petr Vladyka | W3C HTML 4.1 & CSS 2.1 validní