Čimelice

Archív zpráv

Zde najdete přehledný archív zveřejněných zpráv a novinek z období 2007 až 2009.

27. 4. 2009 - Výstava květin 2009, obchvat Čimelic

Dne 27. ledna oznámila paní Chvalová termín konání Výstavy květin Čimelice 2009. Výstava bude opět trvat čtyři dny od 20. do 23. srpna (čtvrtek až neděle) za stejných podmínek jako výstava v roce 2007. Více informací už v sekci Výstava květin.

Stále diskutovanější je situace okolo obchvatu Čimelic a Rakovic rychlostní silnicí R4. V současné době jsou již k dispozici kvalitní obrázky s náhledem plánované trasy, které si můžete prohlédnout pod příspěvkem nebo v příslušné sekci.

Proti navrhované podobě trasy je ale sousední obec Rakovice. Více už najdete v článcích Píseckého deníku Rakovice: Trasa silnice je nesmyslná a Obec Rakovice chce silnici R4, ale ne v navrhované podobě.

Obchvat Čimelic Obchvat Čimelic

21. 12. 2007 - Dočasná odstávka webu + info

Za pár dní nás čekají vánoce a já se konečně dostal k tomu, abych vydal novou zprávu. V první řadě bych se chtěl omluvit, že stránky nejsou již pár měsíců aktualizovány. Jestli to někoho opravdu mrzí, tak to jsem já. Bohužel mé školní a pracovní povinnosti vytlačily tuto dá se říct zájmovou činnost na třetí kolej. To, aby zde byli aktuální informace, byl můj hlavní cíl a teď ho nenaplňuji. Nevím jak dlouho bude ještě odstávka stránek trvat, ale věřím, že pro vložení aktuality z Čimelic si nyní již čas najdu.

První věcí, kterou konečně dodám budou fotografie z výstavy květin. Slibuji je již dlouho a je opravdu na čase. Rád bych zde také měl fotografie Čimelic z různých ročních období, bohužel se mi rozbil fotoaparát já nemám čím fotografovat. Různé informace budu nadále umisťovat na nástěnku, kam můžete vložit i svojí událost. Nedávno mi například přišlo upozornění na občana Čimelic, který na známém aukčním serveru Aukro dluží několika lidem peníze. Tuto zprávu jsem ale nemohl na nástěnku umístit, ikdyž byla věrohodná a informace dostačující. Od toho přeci jen má nástěnka neslouží.

Jedním z důvodů, které jsem uvedl, proč stránky neaktualizuji je pracovní vytíženost. A tak Vám nyní aspoň doporučím, jaké stránky můžete navštívit. Stránky Květiny Michelle Vám nabízí krom jiného svatební kytice a dekorace, dekorace interiérů a exteriérů, sezónní dekorace a jiné květinové služby.

Pokud Vás něco trápí, můžete zkusit návštivit stránky Váš léčitel - Jana Marie. Na stránkách najdete spousty zajímavých informací, autorských fotografií a třeba i dobrou radu, kterou vám paní Čmelíková poskytne v rámci léčení na dálku. Paní Čmelíková nabízí léčení na úrovni příčiny a zdravý návrat ke zdraví.

Vybrat a třeba i rovnou nakoupit nový nábytek můžete v internetovém obchodu V&V nábytek, který má své pobočky po celých Jižních Čechách. Krom zboží, které najdete k náhlednutí a jeho nákup musíte provést na prodejně, si můžete již nyní přes internet objednat kvalitní matrace, rošty do postelí a doplňkový nábytek - němý sluha.

Prohlédnout si můžete aspoň pár fotografíí, které jsem vyfotil mobilním telefónem. Všechny jsou pochopitelně z Čimelic.

Zima 2008 v Čimelicích Zima 2008 v Čimelicích Zima 2008 v Čimelicích Zima 2008 v Čimelicích

Zima 2008 v Čimelicích Zima 2008 v Čimelicích Zima 2008 v Čimelicích

10. 8. 2007 - Přípravy na výstavu květin

Již jen několik málo dní chybí do začátku výstavy květin a v Čimelicích pomalu vrcholí přípravy. Skoro celý červenec jsem byl s přítelkyní na obci na brigádě a tak mohu referovat.

Hlavním naším úkolem bylo natření zábradlí na hrázi u rybníka Kostelní. Stará stříbrná barva pomalu mizela a nebylo divu, že před výstavou bude potřeba náprava. Z počátku lehká práce ukázala se jako noční můra. O zábradlí se nám po pár dnech i zdálo. Bylo totiž kompletně zrezivělé a zničené od soli (viz fotografie 1 a 2). Po odrbání jsem zábradlí natřeli základovkou (viz fotografie 3). Práci nám zpestřil místní vodní krysa (nebo tak něco...), kterou se mi podařilo vyfotit (4). Poté už se zábradlí mohlo natřít na zelenou (barva odhlasována na zastupitelstvu). To už nám práci spokojeně ohodnotilo místní hejno kachen a u nově natřeného zábradlí si hodilo šlofíka (5). V rámci "úspěchu" jsme ještě pokračovali se zábradlím i školy (6). Tam už to šlo lépe, protože obsahuje o příčku míň a má pouze kulaté sloupy.

Pracovalo se ale i jinde. Druhá část brigádníků sekala a uklízela trávu po celých Čimelicích. Krom toho ale stihly natřít (opět na zeleno) i tři lampy směrem od náměstí k zámku (7 a 8), odpadkové koše, natřeli a nainstalovali nová prkna na lavičky (9), natřeli vrata u tenisových krutů i zábradlí u sportovní haly (tentokrát bíle), ale také uklízeli odpadky. Celkově jsme všichni odvedli velmi dobrou práci.

Přípravy jsou vidět všude. Nový nátěr si nechala místní obuv FIPO. Opravuje se i potok pod kostelem, konkrétně stěny potoka u přemostění (11, 12, 13 a 14). Opravy by se měli dočkat i lavičky v zámeckém parku, které jsou již v katastrofálním stavu. A samozřejmě pokračují Čimelic i na dalších místech.

Rád bych se ještě zastavil u zmiňovaného zámeckého parku a laviček, nyní z jiného důvodu. Každý den u nich tráví čas místní pubertální mládež. Na tom by nebylo nic špatného, ba právě naopak, jenže to by se musela umět chovat. Bordel, který po nich zůstává je otřesný a je vidět, že nemají žádnou úctu. Svým chováním se zařazují mezi odpadky, které sami odhazují. Chodím okolo nich každý den se psem, škoda že místní policie také nemá obchúzku někdy přes park. Co chvíli přibude nějaká nová odhozená krabička od cigaret nebo plastová láhev. Jen se opravdu divím, že s tím nikdo nic nedělá.

Příprava na výstavu květin Příprava na výstavu květin Příprava na výstavu květin Příprava na výstavu květin

Příprava na výstavu květin Příprava na výstavu květin Příprava na výstavu květin Příprava na výstavu květin

Příprava na výstavu květin Příprava na výstavu květin Příprava na výstavu květin Příprava na výstavu květin

Příprava na výstavu květin Příprava na výstavu květin Příprava na výstavu květin Příprava na výstavu květin

19. 6. 2007 - Maketa Čimelic ve formě dortu

V sobotu 16. června dopoledne neočekávaně spustil obecní rozhlas a občanům oznámil, že od 12:00 do 14:00 je v restauraci na Hvížďalce k vidění maketa Čimelic ve formě dortu. Tento speciální dort měl mít rozměry 4,5 metru na 2,5 metru. Díky těmto rozměrům dorazili i zástupci agentury Dobrý den z Pelhřimova, dort si změřili, spočítali domečky a říkali, že model aspiruje do České knihy rekordů.

Tento dort byl hlavním terčem zájmu na 15. všeabsolvenstkém sletu bývalých studentů Střední průmyslové školy filmové v Čimelicích. Dort byl zhotoven podle leteckých snímků obce. Podle mých informací měl dorazi až 250 bývalých studentů. Bývalí spolužáci si připomenuli hned tři výročí najednou - 55 let od vzniku školy (1952), 25 let od zániku školy (1982) a jeden z ročníků slavil 40 let od maturitní zkoušky.

Takovou příležitost jsem si samozřejmě nemohl nechat ujít a po vydatném obědě jsem s přítekyní vyrazil směr dort. Cestou nás dokonce předjelo auto Píseckého deníku, jehož redaktor poté co jsme dorazili dort fotografoval a zpovídal hlavního organizátora setkání Jiřího Voženílka (článek poté vyšel ve vydání Píseckého deníku i s fotografií). Dort byl opravdu uchvátný. Dle našich počtů byl složen z 30 panelů, které pak byly vytvořeny ze dvou vrstev piškotu. Mezi nimi byl krém a na korpusu poté postaveny budovy z marcipánu. Výroba dortu trvala celý týden a kompletace trvala 4 a půl hodiny.

Samozřejmě na dortu nebyli Čimelice celé. Useklé byli od Základní školy směrem na Prahu. Ale proč více povídat, pořídil jsem několik fotografií. Velikou škodou je, že pouze mobilním telefonem. Nejprve jsou fotografie celého dortu, poté jsou vyfoceny konkrétní místa Čimelic. V galerii můžete rolovat tak, že najedete na levou nebo pravou část fotografie a kliknete na "Další" respektive "Zpět".

Maketa Čimelic jako dort Maketa Čimelic jako dort Maketa Čimelic jako dort Maketa Čimelic jako dort

Maketa Čimelic jako dort Maketa Čimelic jako dort Maketa Čimelic jako dort Maketa Čimelic jako dort

Maketa Čimelic jako dort Maketa Čimelic jako dort Maketa Čimelic jako dort Maketa Čimelic jako dort

Maketa Čimelic jako dort Maketa Čimelic jako dort Maketa Čimelic jako dort Maketa Čimelic jako dort

Maketa Čimelic jako dort

18. 6. 2007 - Pouť Čimelice

V týdnu od 4. do 10. června, tedy jako tradičně osm týdnů po velikonocích se v Čimelicích konala tradiční pouť. Jak jsem uvedl ve svém oznámení, žádná revoluce se nekonala. Na náměstí opět stál autodrom, Twister, střelnice a houpačka. Doplněno točenou zmrzlinou, dvěma stánkami s cukrovinkami a několik dalších také již tradičních stánků.

Já osobně se na pouť dostavil až v neděli odpoledne, abych na střelnici vystřelil růže a u stánku koupil nějaké to perníkové srdce. Tento rok nám počasí nepřálo a prakticky celá pouť propršela. Podle mých informací se pouť příliš nepovedla. V týdnu se točilo jen ve čtvrtek a pak až o víkendu. Ovšem když jsem v sobotu vystupoval v dopoledních hodinách na náměstí zaskočilo mě, že na pouti bylo úplně "mrtvo". Netočilo se, stánky nikde, vše zavřeno.

Je pravdou, že stále stejné atrakce už prostě netáhnou a počásí tentokrát opravdu nepřálo. Lidé také mají větší možnosti dostat se na jíné atrakce v okolí i v zahraničí a pak je takováto pouť zklamáním i pro samotné děti. Doba se mění, ale pouť v Čimelicích je stále stejná. Škoda že opět nebyla možnost koupit si u stánku "klobásku a pivečko", jako na jiných poutích v okolí.

Pouť Čimelice 2007 Pouť Čimelice 2007 Pouť Čimelice 2007 Pouť Čimelice 2007

19. 5. 2007 - Posezení na Kostelním

Dnes se na rybníku Kostelním v Čimelicích konali rybářské závody. Začátek závodu byl v 7:00 ráno a konec byl stanoven na 12:00. Kategorie byli dvě, dospělía děti, ikdyž děti mají svůj vlastní závod zítra. Připraveno bylo občerstvení pro rybáře i kolemjdoucí ve formě klobás, piva a nealko pití.

Celý závod probíhal v klidu, kapříků bylo hodně (viz fotografie), ale já sám se dostavil až na poslední půlhodinu. I tak jsem byl přítomen úlovku závodníka číslo tři, dnes zřejmě nejmladšího, Martina Nosků, který právě lovil 45 cm dlouhého, ale trošku pochroumaného kapra (viz fotografie). Zřejmě nějak zmatený rozhočí poté ukočil závod už v 11:56 a šlo se na vyhlašování výsledků. Chtěl jsem předávání cen sice natočit, ale předání proběhlo dost komorně a tak jenom slovně.

Z celkem padesáti přihlašených rybářů se nakonec radovali čtyři. V dětech se vyhlašovalo pouze první místo, které získal Pavel Ptáček s celkem 552 cm, odměnou mu byl nový prut. S tímto výkonem byl dokonce nejlepší ze všech, protože v kategorii dospělých vyhrál Ivan Končický s celkem 524 cm. Ten si tedy jako první mohl vybrat ze tří cen a vybral si nový naviják. Druhý byl s odstupem zkušený rybář František Lojík s 304 cm, který si vybral novou řízkovnici. Na třetím místě potom skončil opět zástupce z těch mladších, Jakub Brousil se 183 cm, na kterého zbyl nový vezírek a vlasec. Ostatní mohli těšit aspoň úlovky a radost, že od dnešního dne je na Kostelním opět možno chytat každou středu a sobotu.

Posezení na Kostelním 2007Posezení na Kostelním 2007Posezení na Kostelním 2007Posezení na Kostelním 2007

Posezení na Kostelním 2007Posezení na Kostelním 2007Posezení na Kostelním 2007Posezení na Kostelním 2007

Posezení na Kostelním 2007Posezení na Kostelním 2007Posezení na Kostelním 2007Posezení na Kostelním 2007

18. 5. 2007 - Přehlídka vojenských aut

Ve středu 2. května dorazila do Čimelic početná kolona vojenských aut staršího data. Účást obyvatel byla docela veliká, pomohlo tomu i několikrát hlášené oznámení v obecním rozhlase. Počasí nám přálo a tak jsem se zdržel celou dobu a fotografoval.

Vozy se zdrželi v Čimelicích něco málo přes hodinu. Přijeli v 16:30, ačkoliv původně měli přijet až v 17:00 a někteří lidé tak přišli pozdě. Posádky vozů jsem slyšel mluvit česky, německy a anglicky. Na automobilech byli i poznávací značky USA, vozů bylo celkem kolem deseti až patnácti. Přibližně po půl hodině přivezli k okouknutí svůj historický vůz i členové místních hasičů. Před koncem dorazil i pan starosta Josef Hrouda.

V půl šesté se zapískalo a vozy se začali řadit k odjezdu. A vy si odjezd můžete prohlídnout na videích z mobilního telefonu a veškeré fotografie z této podařené akce v naší Fotogalerii.

Přehlídka vojenských vozů Přehlídka vojenských vozů Přehlídka vojenských vozů Přehlídka vojenských vozů

1. 5. 2007 - Stavění májky

Rok utekl jako voda a první máj je opět tady. Jako tradičně se v Čimelicích i tento rok stavěla májka. Oproti původním plánům se začalo až o hodinu déle, v 19:00. Samotné postavení májky zabralo nějakých 20-25 minut. Problém nastal ve chvíli, kdy asi v půlce stavění nevydrželo lano (které pamatuje doby dávno minulé) na první ze tří kleštin, naštěstí bez větších následků. Pak už se všichni přesunuli k ohni a do rána ti nejvytrvalejší z nás májku hlídali... Žádna čarodějnice se letos nepálila, škoda, snad příště nějakou chytíme:-).

Nedá mi to a musím napsat zklamání nad účastí přihlížejícího obecenstva. Byla totiž otřesně nízká. Již v posledním Čimelickém zpravodaji si mohli všichni přečíst kritiku nad účastí občanů na přednášce "Vše o Velikonocích" PhDr. Jiřího Práška - ředitele muzea v Písku. Na stavění májky se z místních objevilo opravdu jen pár lidí, k jejich sečtení by mi stačili prsty na rukou a nohou. Další přihlížející byli jen náhodně kolemjdoucí z autobusu či projíždějících aut.

Vypadá to, že obyvatele Čimelic více zajímá co se dějě v okolí a ani pro ně není problém do okolních obcí vyrazit, ale události v jejich vlastní obci je vůbec nezajímají. Je pravda, že k nízké účasti mohlo přispět i to, že dozvědět se čas stavění byl nadlidský úkol a ani já jsem ho nezjistil, abych ho umístil na tyto stránky, ale žádní lidé tam nebyli ani v 18:00, ani jindy. Je to škoda, pamatuji si, že když jsem byl mladší, bylo lidí plné náměstí a po dostavění se tleskalo... Nyní nás aspoň obdivovalo několik kachen (viz. fotografie pod článkem).

Jak jsem pripomněl na začátku, máme dnes první máj a ten přeje všem zamilovaným. Ti z vás kdo to ještě neudělali, mají stále několik hodin, aby políbili svou milou pod rozkvetlým stromem, kterých díky letošnímu počasí bohužel už moc není a chce to hledat. Ale stojí to za to. Určitě pánové nechcete, aby vám vaše milá do roka uschla!!

Stavění májky 2007Stavění májky 2007Stavění májky 2007Stavění májky 2007

Stavění májky 2007Stavění májky 2007Stavění májky 2007Stavění májky 2007

Stavění májky 2007Stavění májky 2007Stavění májky 2007Stavění májky 2007

17. 4. 2007 - Jaro se v Čimelicích drží

Přístí dny už nám meteorologové slibují déšť, ale zatím si stále v naší obci můžeme užívat horkých dní a sluníčka jako by bylo léto. Při odpočinku si můžeme číst nové dubnové číslo Čimelického zpravodaje, které vyšlo v nákladu 550 kusů, což je o 150 kusů více než číslo první. Mimo jiné se v něm píše o výskutu vzácného dravce jeřába popelavého v Čimelicích.

Když už jsme u těch zvířat. Na rybníku kostelním se nyní prohání pyšná kachní mamka se svýmí malými "kachňátky". Je radost pohledět, jak se o ně stará a jak děti svou maminku poslouchají a nehnou se od ní na krok. Co by za tak hodné děti dala většina čimelických rodičů:-) Kachny si můžete prohlédnout na fotce níže.

Jaro 2007 v ČimelicíchJaro 2007 v ČimelicíchJaro 2007 v Čimelicích

Jaro 2007 v ČimelicíchJaro 2007 v ČimelicíchJaro 2007 v Čimelicích

7. 4. 2007 - Jaro přišlo do Čimelic

Potom, co nám první jarní den napadl sníh a zmrzlo nám včetně úsměvu na tváři snad i topení, na nás v těchto dnech "konečně" vysvitlo sluníčko a můžeme říci, že jaro je tady.

Kdo vyrazí na procházku po Čimelicích, například do parku, určitě si všimne všudypřítomné zeleně, prvních i teprve půčících květů, zpívajících ptáčků a nebo také pubertálních dětí, kouřících v parku za zády rodičů... Pro ilustraci tu mám několik fotek, vyfotografovány jsou ale pouze mobilním telefonem.

Jaro 2007 v ČimelicíchJaro 2007 v ČimelicíchJaro 2007 v ČimelicíchJaro 2007 v Čimelicích

Jaro 2007 v ČimelicíchJaro 2007 v ČimelicíchJaro 2007 v ČimelicíchJaro 2007 v Čimelicích

Nejdůležitější na webu

červenec 2022 - nové odkazy na články na hlavní stránce

červenec 2022 - počty nemocných covid-19 v Čimelicích na hlavní stránce

červen 2022 - nové odkazy na články na fotbalu

červen 2022 - nové odkazy na články na dopravě

Oznámení

43. ročník Mikulášského běhu Čimelice se bude konat dne 3. 12. 2022. Více informací v sekci Sport

Zámecká zahrada

Jelikož mnozí z Vás hledáte informace o zahradnictví Zámecká zahrada, zejména otevírací dobu, naleznete jí v této sekci. Naleznete zde také informaci o Výstavě květin 2022.

Copyright 2007 - 2008 | Všechna práva vyhrazena
Vytvořil Petr Vladyka | W3C HTML 4.1 & CSS 2.1 validní